Peeling kawitacyjny

peelingPeeling kawitacyjny to jeden ze sposobów na oczyszczenie skóry ze zrogowaciałego naskórka i innych zanieczyszczeń zgromadzonych na skórze przy wykorzystaniu ultradźwięków. Peeling kawitacyjny nie tylko złuszcza zrogowaciały naskórek i usuwa zanieczyszczenia nagromadzone na skórze lecz dzięki wibracjom ultradźwiękowym podczas zabiegu wykonywany jest mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie skóry, stymuluje metabolizm komórek i pobudza produkcję kolagenu.

Jest to zabieg całkowicie bezbolesny i może być wykonywany w przypadku każdego rodzaju cery, szczególnie zaś jest polecany dla osób ze skórą wrażliwą, naczyniową, suchą. Peeling kawitacyjny jest polecany także dla osób borykających się z trądzikiem (niezapalnym), przebarwieniami, czy osób posiadających opuchliznę i zasinienia pod oczami lub skórę szarą, zatrutą nikotyną.

peelPeeling kawitacyjny w salonach często jest zabiegiem przygotowującym skórę do wykonania innych zabiegów kosmetycznych. Dzieje się tak dlatego, iż skóra po peelingu kawitacyjnym jest odpowiednio oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka, zaskórników, wągrów i nadmiaru sebum, wygładzona i przygotowana na przyjęcie substancji odżywczych w postaci ampułek czy masek, a przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry jest zdecydowanie łatwiejsze.

Przystępując do zabiegu, należy oczywiście wykonać demakijaż skóry poddanej zabiegowi, następnym krokiem jest zwilżenie skóry wodą demineralizowaną, solą fizjologiczną lub specjalnym tonikiem przystosowanym do kawitacji. Specjalną szpatułkę, wytwarzającą fale ultradźwiękowe, prowadzi się po skórze poddanej zabiegowi. Fala ultradźwiękowa w obecności płynu (woda, sól fizjologiczna, specjalny tonik bezalkoholowy) tworzy pęcherzyki, które pod wpływem podwyższonego ciśnienia, ciepła i drgań powiększają się i gwałtownie pękają co powoduje oczyszczanie skóry z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, wydzielin gruczołów łojowych i toksyn. Istotną kwestią w zabiegu jest fakt, iż ultradźwięki działają i spełniają swoją funkcję jedynie, wtedy gdy skóra jest wilgotna, więc należy stale zwilżać skórę podczas zabiegu.

Peelingu kawitacyjnego nie powinno się stosować w przypadku kobiet w ciąży, osób z niewydolnością krążenia, chorujących na osteoporozę, czynną gruźlicę, nerwicę wegetatywną, zakrzepowe zapalenie żył. Zabiegu nie wykonuje się także osobom z nowotworami i stanami po ich operacyjnym usunięciu, chorobą naczyń wieńcowych. Przeciwwskazaniem są także implanty, rozrusznik serca, aparat na zęby, ostre procesy zapalne skóry, stany po terapii RTG, niezakończony wzrost kości, stany gorączkowe, rany otwarte i gojące się oraz uczulenie na składnik wprowadzany do skóry.

Zabieg może być wykonany jednorazowo lub w serii nie częściej jednak niż raz w tygodniu. Dla podtrzymania efektu zaleca się wykonywanie zabiegu raz w miesiącu.