Salon Frida
Wilanów

Depilacja ciała woskiem Drenaż limfatyczny Guam

W dzisiejszych czasach depilacja to już nie tylko wygoda ale jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Zabieg depilacji traktowany jest dzisiaj przez kobiety i coraz częściej przez mężczyzn, jako obowiązek. Aby skóra pozostawała na długo jedwabista i idealnie gładka proponujemy Państwu zabiegi depilacji ciepłym woskiem.

Już w dawnych cywilizacjach znane były różnorodne metody usuwania włosów. Starożytne Egipcjanki stosowały je ze względów higienicznych. Historycy przytaczają przykład wykorzystywania do tego celu skorup żółwi.

Na początku dwudziestego wieku pojawił się preparat z woskiem pszczelim i żywicą. Depilacja polega na nakładaniu na skórę ciepłego półpłynnego lub płynnego wosku, który odrywa się szybkim ruchem w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosów. Efekt zabiegu zależy od długości włosów. Na nogach optymalna długość to 5 mm. W przypadku włosów cienkich, delikatnych wartości te mogą być niższe.
W dniu zabiegu nie zaleca się stosowania preparatów natłuszczających, gdyż zmniejszają one przyczepność wosku.

Depilacja brwi, wąsika, pach, nóg, bikini, pośladków

Depilacja woskiem pozwala na wyrwanie włosa wraz z cebulką.
Efekt depilacji – gładka, miła w dotyku skóra utrzymuje się od trzech do sześciu tygodni od woskowania, w zależności od predyspozycji danej osoby.

Po dłuższym czasie systematycznej depilacji woskiem owłosienie staje się dużo słabsze i mniej widoczne. Wosk do depilacji może być zastosowany praktycznie w każdej części ciała i daje znakomite efekty, włączając w to brwi, twarz, bikini, pachy, ręce, nogi, kark, szyję i pośladki. Depilacja woskiem posiada wady i zalety.
Do wad zaliczyć można bolesność zabiegu (choć ból trwa tylko chwilę). Trudno jednak ocenić jak duży jest to ból.

Depilacja brazylijska

Ten rodzaj depilacji otrzymał nazwę po kraju w jakim jest najbardziej znany. Brazylijskie kobiety znane są z ciemnego owłosienia, skąpych kostiumów kąpielowych i odważnych masek karnawałowych. Dlatego też owłosienie zaczęło się rzucać nieco w oczy, a usuwanie włosków jedynie na linii bikini zaczęło nie wystarczać. Kobiety potrzebowały sposobu do pozbycia się wszystkich włosków w strefie bikini. I tak powstała depilacja brazylijska. Zgodnie z jej koncepcją polega ona na usuwaniu wszystkich włosów ze strefy bikini oraz owłosienia łonowego z narządów płciowych.

Najczęściej stosowany do tego celu jest wosk. Zabieg zaleca się wykonywać w specjalistycznym salonie, w którym to wszystko odbędzie się stosunkowo mniej boleśnie. Niestety ból uważany jest za jedną z największych wad tego typu usuwania owłosienia, jest to jednak rekompensowane przez zadowalający wynik końcowy.

W naszym salonie przeprowadza się depilację przy użyciu produktów Depileve, opartych na woskach miękkich, dozowanych za pomocą głowic z tworzywa. Wosk produkowany jest na bazie naturalnego wosku pszczelego o doskonałej jakości i skuteczności, który nie powoduje reakcji alergicznych.

Głównie temat depilacji poruszany jest odnośnie kobiet. Jednak jak powszechnie wiadomo depilacji nóg, pach, pleców i piersi poddają się również mężczyźni.

  Efekty zabiegu:

• idealnie gładka, miła w dotyku skóra
• efekt utrzymuje się od 3 do 6 tygodni
• po każdym zabiegu włosy odrastają delikatniejsze i rzadsze
• możliwość wyrwania wszystkich włosów, dzięki czemu odrastają równomiernie
• zabieg jest prosty i szybki

Opinie o nas

Wiedza i profesjonalne podejście do potrzeb klienta (od zabiegów kosmetycznych, wosku po pielęgnację dłoni i stóp) w cudownej atmosferze. Polecam!

Ka eS

Bardzo dobry salon, czysto, schludnie, miła atmosfera. Profesjonalna obsługa zarówno fryzjerska, jak i kosmetyczna. Korzystam z usług już kilka lat 🙂 polecam!

Magdalena H.

Salon spełnia najśmielsze oczekiwania. Super atmosfera, miła obsługa i wspaniali specjaliści, polecam wszystkim mieszkańcom Wilanowa , Zasad i całej Warszawie

Joanna Grzelak

SALON FRIDA
Call Now Button